Zaujímavé videá
Bohužiaľ, väčšina zaujímavých videí je na internete v cudzích jazykoch, najmä v angličtine. Pokúsime sa, najmä pokiaľ nás niektoré z videí obzvlášť zaujme, predložiť vám aspoň skrátený výklad a niektoré fakty ktoré odzneli v príslušnom videu.
|
- Chcete vedieť, ako funguje burza a prečo na nej bežný človek bežne nemôže zarobit? Pozrite si tento úrivok z filmu Wolf of Wallstreet. Zároveň som sa pre vás snažil čo najautentickejšie preložiť originál dialóg. Verím, že ak ste tento film videli v slovenskom alebo v českom dabingu, tak ste o veľa autentických fráz a teda aj informácií boli ukrátení. - Ak máte navyše záujem porovnať, o čo prichádzate pri slovenskom, prípadne českom dabingu, pozrite si ešte toto video - tej istej sekvencie, ale preložené do našich jazykov... |
|
Otvorenie mechanického trezoru za menej ako 5 minút |
- Ak vás ešte zaujíma problematika trezorov, pozrite si nasledujúce video. Ide o majstra sveta v otváraní trezorov. Mechanický zámok trezora otvorí za menej ako 5 minút. A ako to robí? Má proste citlivé prsty. Takže cíti príslušnú kombináciu mechanických západiek. Na videu mu dávajú ako test otvoriť aj prvotriedny trezor bežnej banky. Aj ten otvorí približne za 5 minút... Z tohoto videa nám vyplýva, že pokiaľ niekto dokáže otvoriť trezor nakoľko má citlivé ruky alebo dobré ucho, tak asi bezpečnejší bude elektronický zámok... (viď. nasledujúce video) |
|
|
||
|
- Mnohí z vás možno už aj majú, alebo uvažujú o nákupe malého či väčšieho trezora - či už na uloženie cenností, alebo dôležitých dokumentov. Do pozornosti vám dávame toto zaujímavé video, kde austrálsky špecialista predovšetkým na elektroniku robí test jedného z najlacnejších trezorov, ktoré kúpil v obchode. Toto video je tiež bohužiaľ k dispozícií iba v anglickom jazyku. Veríme však, že vás to od pozerania neodradí a že podľa tohto videa aspoň pochopíte, na akom princípe najlacnejšie trezory fungujú a kde je ich slabina a kde silná stránka.
Záver: Z uvedeného videa, ktoré má mimochodom cca 45 minút vyplýva, že najslabším článkom hoci aj tých najlacnejších trezorov nie je zámok a pod., ale ak by sa do nich niekto chcel dostať, použije predovšetkým hrubú silu a to najmä nie z predu, ale bude sa snažiť prerezať z boku trezora. Preto by nás malo predovšetkým zaujímať, aká je výplň zboku trezora a ako je toto zabezpečené proti prerezaniu. Samozrejme, ani my a ani pán, ktorý daný trezor testoval nie sme odborníkmi na trezory. Preto záver necháme priamo na vás.
Hlavným cieľom testu na videu bolo predovšetkým otestovať, odolnosť zámku trezora a to hlavne z pohľadu napojenia sa niekoho priamo na zámok a použitia nejakého špeciálneho programu či zariadenia - tak, ako to vidíme hlavne v amerických filmoch. Záverom je, že pri stlačení klávesy sa nedá nijako určiť, či bolo stlačené správne alebo nesprávne číslo. A keď berieme do úvahy, že po piatom či šiestom zadaní nesprávnej kombinácie sa zámok zablokuje na 10 či 15 minút, tak nejaký softvér, ktorý by vyskúšal všetky možné kombinácie čísiel v nejakom krátkom čase akosi nepripadá do úvahy.
Taktiež si v ponúkamon videu môžeme všimnúť, ako sa danému pánovi podarilo "vymknúť" sa do daného trezoru. (Nie že by zabudol danú kombináciu, ale zabudol pripojiť z vnútra jeden káblik, ku ktorému mal predtým určitý výklad.) Takže môžeme vidieť, ako sa bude snažiť danú chybu napraviť, čiže sa snaží dostať sa do daného trezora. Jediné čo mu zostávalo bolo navŕtať do trezora dieru (1 az 1,5 cm v priemere), aby sa k danému kábliku aspoň ako tak dostal. Na videu môžeme vidieť, aké mal alebo skôr nemal s navŕtaním problémy. Takže podľa toho môžeme určiť, kde je naozaj slabé miesto ak by sme si podobný trezor chceli kúpiť.
Z daného videa vyplýva, že pokiaľ by sa jednalo u vlúpanie do podobne jednoduchého trezora, slabým miestom trezora je jeho bočná a zadná strana. Vôbec nie predná a už vobec nie zámok trezora. Takže podľa toho by sme mali zamerať svoje otázky a svoj záujem, ak sa podobný trezor rozhodneme kúpiť.
|